Nowe metody nauki już dostępne!

Serwis do nauki słówek angielskich metodaplus.pl został rozbudowany o nowe możliwości nauki. Te dodatkowe możliwości odwołują się do naszych przyzwyczajeń, czyli nauki zapamiętywania przez świadome powtarzanie. Metoda plus jest nowatorska gdyż opiera się na nauce przy okazji czytania powieści. Proces uczenia się tą metodą jest podświadomy i całkowicie niezauważalny dopóki nie zaczniemy wykorzystywać poznanych słów w praktyce. Wówczas okazuje się, że niewiadomo skąd znamy większość słów użytych w tekście. Ma to swoje wielkie plusy, ponieważ nauka jest łatwa, ale minusem jest, że nie czujemy znużenia nauką, więc nie czujemy, że czegoś się uczymy. Biorąc to pod uwagę a także licząc się ze starymi przyzwyczajeniami zdecydowaliśmy się umieścić dodatkowo metodę bardziej tradycyjną, czyli polegającą na powtarzaniu aż do skutku tych słów, które akurat są dostępne na danym poziomie. Nadal są to słowa starannie wybrane z najczęściej pojawiających się w tekstach pisanych języka angielskiego.


          


          

Ta dodatkowa możliwość może być wykorzystana po to by sprawdzić ile już się nauczyliśmy, czyli jako test naszych postępów, ale może też być traktowana, jako wzmocnienie nauki podświadomej świadomym zapamiętywaniem. Polega to na tym, że pojawia się słowo angielskie, którego sens powinieneś już rozumieć. Po kliknięciu w odpowiedź sprawdzasz czy dobrze kojarzyłeś słowo. Jeśli nie rozpoznałeś prawidłowo słowa to klikasz w odpowiedni przycisk i słowo to będzie powtarzane w dalszym etapie przepytywania. Jeśli rozpoznasz słowo to klikasz w odpowiedni przycisk i system już nie będzie cię ponownie pytał o ten wyraz.


          


          

Podobny system testu/nauki występuje w pisowni danego słowa. Dostajesz zapytanie, w którym pojawia się polskie słowo i powinieneś prawidłowo napisać je w języku angielskie. Tym razem nie oceniasz sam swoich umiejętności. System będzie tak długo pytał o prawidłowe słowo aż napiszesz je prawidłowo.


          


          

System do testowania Twoich umiejętności może służyć też do nauki. Sam decydujesz, do czego chcesz go wykorzystać i czego chcesz się uczyć. Jeśli zechcesz możesz, uczyć się pisowni, ale jeśli interesuje Cię tylko rozumienie tekstu to pisownie możesz pominąć lub wrócić do niej w innym czasie.


          


          

Nikt Cię nie ponagla.


          

Uczysz się swoim własnym tempem. Pozdrawiamy,
Zespół MetodaPlus.pl