Logowanie

login:
hasło:
Nie masz u nas jeszcze konta?
Zarejestruj się za darmo. Zapomniałeś hasło?
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do tekstów, poziomów, słówek ...

Kurs nauki greki biblijnej używanej w Septuagincie (Stary Testament) i w Pismach Nowego Testamentu rozpoczynamy od nauki alfabetu, i kojarzenia liter z polskimi odpowiednikami głoskowymi.

MetodaPlus podmienia polskie litery w polskim tekście, odpowiednimi literami pobranymi z alfabetu greckiego. Tekst czytamy w języku polskim, stopniowo dodajemy coraz więcej liter greckich, aż w końcu czytamy polski tekst, zapisany literami greckimi zupełnie tak samo swobodnie jakby były to polskie litery. Pierwszy poziom tej nauki jest udostępniony bezpłatnie.

Kolejny etap nauki polega na podmianie najczęściej występujących słów na odpowiednie słowa greckie. Na tym etapie nadal teksty są z literatury polskiej z zastosowaniem polskiej gramatyki. Jest to etap, na którym uczymy się słownictwa bez gramatyki. Dopiero po opanowaniu najczęściej używanego słownictwa przechodzimy do etapu, na którym nauka odbywa się na tekście greckim i wówczas dochodzi do przyswojenia gramatyki w sposób prosty, wręcz automatyczny. Jedyne, co musi zrobić kursant to czytać, czytać i jeszcze raz czytać.  


Znachor

QUO VADIS - T ...

Wysokie progi ...

Nad Niemnem

BRACIA ZMARTW ...

STARA BAŚŃ ...

Kariera Nikod ...

Blog

Przydatne informacje

1. Co to jest Metoda Plus?2. Skuteczność metody plus3. Czy muszę coś umieć?4. Jak zamówić?5. Instrukcje6. Kontakt